Żaluzje Fasadowe

Jesteś tutaj:

Żaluzje Fasadowe Z90

Żaluzje fasadowe Z90 to funkcjonalny i sprawdzony w wielu realizacjach system przeciwsłoneczny, który może być sterowany zarówno elektrycznie jak i manualnie. Konstrukcja wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, a lamele przypominające w przekroju kształt litery Z, z giętej blachy aluminiowej. Konstrukcja lameli zapobiega wyginaniu się profili oraz nadmiernej eksploatacji tasiemek i elementów tekstylnych, co zapewnia ich sprawne funkcjonowanie przez długie lata. Ich unikalna forma sprawia, że stanowią szczelną osłonę przed światłem . Żaluzje Z90 występują w kilku wariantach, różniących się między sobą rodzajem prowadnic, typem kasety i sposobem montażu. Można je zabudować w opcji podtynkowej. Żaluzje mogą być zestawiane ze sobą modułowo, tworząc na dużych elewacjach kompleksowy i jednolity wizualnie system osłon.

Z90 BOX

Podtynkowy (z wyjątkiem Box 5) system żaluzji fasadowych Z90 Box umożliwia montaż na oknach i przeszkleniach bez ingerencji w wygląd zewnętrzny budynku. Skrzynki żaluzji mają formę boxu, na którego przedniej ściance można wykonać zaprawę tynkarską, co sprawia, że system ten jest zupełnie niewidoczny na fasadzie budynku.

Kształt piór i możliwość prawie całkowitego zacienienia sprawia, że system Z90 jest najczęściej wybieranym systemem żaluzji fasadowych.

Z90

Ten niezwykle popularny system żaluzji fasadowych oparty jest na lamelach o kształcie przypominającym literę Z. Został precyzyjnie zaprojektowany dla zapewnienia wygody i prostoty użytkowania, a także długiego i bezawaryjnego funkcjonowania. Konstrukcja lameli zapobiega nadmiernej eksploatacji tasiemek i elementów tekstylnych.

Specjalny kształt lameli sprawia, że stanowią one niezwykle skuteczną osłonę przed światłem, powodując przy pełnym zamknięciu intensywne zaciemnienie.

Żaluzje systemu Z90 mogą być wykonane pod dowolny wymiar, aż do szerokości 4,5 m.

Z90 HF

System Z90 HF to wersja systemu żaluzji fasadowych Z90 uzupełniona specjalnymi spinkami wstrzelonymi w profile lameli. Kształt lameli w formie litery Z sprawia, że stanowią one niezwykle skuteczną osłonę przed światłem, powodując przy pełnym zamknięciu intensywne zaciemnienie. Konstrukcja lameli zapobiega wyginaniu nadmiernej eksploatacji tasiemek i elementów tekstylnych.
Żaluzje systemu Z90 mogą być wykonane pod dowolny wymiar, aż do szerokości 4,5 m.

Z90 Cube / Oval

Wyjątkowo stabilny system żaluzji Z90 z kasetą wykonaną z ekstrudowanego aluminium i masywnymi prowadnicami. W zależności od projektu architektonicznego budynku, można wybierać spośród dwóch wersji kasety: Cube i Oval.
Żaluzje do 3,0 m szerokości mogą być zamontowane jako system samonośny – kaseta zamocowana jest na prowadnicach, bez potrzeby przytwierdzania jej do fasady. Specjalny kształt lameli sprawia, że stanowią one niezwykle skuteczną osłonę przed światłem, powodując przy pełnym zamknięciu intensywne zaciemnienie.
Konstrukcja lameli zapobiega nadmiernej eksploatacji tasiemek i elementów tekstylnych. Systemy Z90 Cube i Oval posiadają wyłącznie napęd elektryczny.

Żaluzje Fasadowe C80

Żaluzje fasadowe systemu C80 bazują na aluminiowych lamelach, których przekrój ma kształt litery C. Wysoka jakość komponentów i rozwiązań technicznych firmy Selt sprawia, że system C80 będzie służył przez długie lata jako skuteczna zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna budynków mieszkalnych, biurowców i obiektów komercyjnych. Decydując się na system C80, można wybrać spośród kilku typów i kształtów kasety. Żaluzje wykonywane są pod zdefiniowany wymiar, a konstrukcja może być lakierowana proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.
Żaluzje systemu C80 mogą być sterowane zarówno elektrycznie jak i manualnie. Konstrukcja lameli zapobiega wyginaniu się profili oraz nadmiernej eksploatacji tasiemek i elementów tekstylnych. Żaluzje C80 występują w kilku wariantach, różniących się między sobą rodzajem prowadnic lub typem kasety. Można je zabudować w opcji podtynkowej oraz zestawiać w moduły tworzące na dużych elewacjach kompleksowy i jednolity wizualnie system osłon ze wspólnym sterowaniem.

C80 BOX

Podtynkowy (z wyjątkiem wersji Box 5) system żaluzji fasadowych C80 Box umożliwia montaż na oknach i przeszkleniach bez ingerencji w wygląd zewnętrzny budynku. Skrzynki żaluzji mają formę boxu, na którego przedniej ściance można wykonać zaprawę tynkarską, co sprawia, że system ten jest zupełnie niewidoczny na fasadzie budynku.

BOX1Dostępny w 4 wysokościach skrzynki: 220 mm 270 mm 310 mm 350 mm -Pokrywa rewizyjna umożliwia łatwy montaż -Górna część kasety wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, a dolna z blachy aluminiowej giętej o grubości 2mm -Malowanie widocznych elementów w dowolnych kolorach z palety RAL.

BOX2 – Dostępny w 4 wysokościach skrzynki: 220 mm, 270 mm, 310 mm, 350 mm -Pokrywa rewizyjna umożliwia łatwiejszy montaż -Górna część kasety wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, a dolna z blachy  aluminiowej giętej o grubości 2mm -Malowanie widocznych elementów w dowolnych kolorach z palety RAL  -Wariant z dociepleniem nadproża z tyłu kasety ( 30 mm grubości).

C80

Żaluzje fasadowe systemu C80 bazują na aluminiowych lamelach, których przekrój przypomina kształt litery C. Wysoka jakość komponentów i rozwiązań technicznych firmy Selt, sprawia, że system C80 będzie służył przez długie lata jako skuteczna zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna budynków mieszkalnych, biurowców i obiektów komercyjnych.

Przy wyborze wariantów systemu C80, w zależności od zastosowania, można wybrać spośród kilku typów i kształtów osłon.

Żaluzje wykonywane są pod zdefiniowany wymiar, konstrukcja może być lakierowana proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

TYP 4 / TYP4A:
-Montaż uniwersalny
-Dostępne grubości blachy: 1,2 mm, 1,5 mm, 2 mm (grubość zależna od koloru)
-Blacha osłonowa z przodu, tyłu i na górze (daszek)
-W Typ 4A osłona przednia, tylna i daszek są w jednym kawałku (tylko do wys. 20cm dostępne)
-W Typ 4 osłona przednia, tylna i daszek są w 3 częściach

C80L

System C80L to wariant żaluzji fasadowych C80, który zamiast tradycyjnych ekstrudowanych prowadnic został wyposażony w prowadnice linkowe, wykonane ze stali ocynkowanej. Linki znajdują się w oplocie z poliamidu, co zapewnia ich dodatkową ochronę przed nadmiernym zużyciem oraz cichą pracę. Oplot linki jest standardowo przezroczysty, ale można zamówić go także w kolorze czarnym. Istnieją dwa sposoby montażu prowadnic: fasadowy lub podłogowy.
System polecany jest dla realizacji, w których ważne jest zachowanie lekkiej formy zabudowy lub trudno jest zastosować tradycyjne aluminiowe prowadnice.

C80 Cube / Oval

Żaluzje fasadowe systemu C80 z kasetą wykonaną z ekstrudowanego aluminium i masywnymi prowadnicami. W zależności od projektu architektonicznego budynku, można wybierać spośród dwóch wersji kasety: Cube i Oval.
System bazuje na lamelach, których przekrój przypomina kształt litery C. Wysoka jakość poszczególnych elementów i dbałość o szczegóły sprawia, że żaluzje będą przez długie lata skuteczną ochroną przeciwsłoneczną budynków mieszkalnych, biurowców i obiektów komercyjnych.
Konstrukcja może być lakierowana proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

C80 FLAT

Żaluzje fasadowe systemu C80 bazują na aluminiowych lamelach, których przekrój ma kształt litery C. Wysoka jakość komponentów i rozwiązań technicznych firmy Selt, sprawia, że system C80 będzie służył przez długie lata jako skuteczna zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna budynków mieszkalnych, biurowców, obiektów komercyjnych.

Płaskie lamele wariantu C80 FLAT sprawiają, że po ich złożeniu pakiet żaluzji ma bardziej kompaktowe wymiary i zajmuje znacznie mniej miejsca.

Przy wyborze wariantów systemu C80, w zależności od zastosowania, można wybrać spośród kilku typów osłon. Żaluzje wykonywane są pod zdefiniowany wymiar i mogą być lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

C80L FLAT

System C80 L FLAT to wariant żaluzji fasadowych C80, który zamiast tradycyjnych ekstrudowanych prowadnic został wyposażony w prowadnice linkowe, wykonane ze stali ocynkowanej. Linki znajdują się w oplocie z poliamidu, co zapewnia ich dodatkową ochronę przed nadmiernym zużyciem oraz cichą pracę. Oplot linki jest standardowo przezroczysty, ale można go też zamówić w kolorze czarnym. Istnieją dwa sposoby montażu prowadnic: fasadowy lub podłogowy.
System polecany jest dla realizacji, w których znaczenie ma zachowanie lekkiej formy zabudowy lub trudno jest zastosować tradycyjne aluminiowe prowadnice. Płaskie lamele tego wariantu żaluzji sprawiają, że po ich złożeniu pakiet żaluzji ma bardziej kompaktowe wymiary i zajmuje znacznie mniej miejsca.

Żaluzje Fasadowe C50

Żaluzje systemu C50 to lekka i praktyczna osłona przeciwsłoneczna polecana do zastosowania wewnętrznego w obiektach mieszkalnych oraz biurowych. Ich cechą charakterystyczną są lekkie aluminiowe lamele poruszające się po linkowych prowadnicach.

Znajdujące się na bokach żaluzji linki zapewniają wizualną lekkość i prostotę systemu oraz sprawiają, że system ten zadowoli zwolenników nieskomplikowanych, praktycznych rozwiązań.

C50L

Wariant żaluzji fasadowych C50L to model, który zamiast tradycyjnych ekstrudowanych prowadnic został wyposażony w prowadnice linkowe, wykonane ze stali ocynkowanej. Linki mają średnicę 2,5 mm, znajdują się w oplocie z poliamidu (średnica zewn. 3 mm), co zapewnia ich dodatkową ochronę i cichą pracę. Oplot linki jest standardowo przezroczysty, ale można go także zamówić w kolorze czarnym. Istnieją dwa sposoby montażu prowadnic: fasadowy lub podłogowy.
System polecany jest dla realizacji, w których ważne jest zachowanie lekkiej formy zabudowy lub utrudniony jest montaż tradycyjnych aluminiowych prowadnic.

C50 SLIM

Żaluzja C50 Slim to lekka i kompaktowa osłona przeciwsłoneczna wewnętrzna przeszkleń i okien budynków mieszkalnych i biurowców. Lamele są wykonane z aluminium z domieszką magnezu, dzięki czemu charakteryzują się zwiększoną elastycznością i trwałością. Ich prosta, płaska forma o przekroju litery C zapewnia małe rozmiary pakietu po zwinięciu żaluzji, tym samym nie zajmując dużej przestrzeni nad oknem.
System C50 Slim posiada zamkniętą od dołu szynę górną wykonaną z ekstrudowanego aluminium i lakierowaną w wybranym kolorze konstrukcji. Standardowo model ten występuje w wersji wolnowiszącej, opcjonalnie można zamówić wersję z prowadnicą linkową przytwierdzoną do podłoża za pomocą uchwytów o regulowanym wysięgu. Prowadnice wykonane są z linki stalowej pokrytej poliamidowym oplotem, standardowo przezroczystym, ale dostępnym również w kolorze czarnym. Istnieją dwa sposoby montażu prowadnic: fasadowy lub podłogowy.
Można wybrać system z napędem elektrycznym lub manualnym (sterowany sznurkiem).