Parkiety

Jesteś tutaj:

Parkiety

Najszlachetniejszym surowcem jest drewno dębowe, pozyskiwane z polskich lasów, przede wszystkim z terenów Warmii i Mazur oraz Podkarpacia. Parkiet dębowy ma I klasę wykończenia, co oznacza, że ma ujednoliconą kolorystykę i usłojenie. Drewno dębowe ma piękną ciemno-złocistą barwę, jest bardzo trwałe, twarde i odporne na działanie wody. Ten parkiet wspaniale wygląda przez wiele lat użytkowania.

Osobom gustującym w innej kolorystyce polecamy parkiety z dębu czerwonego o charakterystycznym brązowo-czerwonym zabarwieniu i wyraźnie zaznaczonej strukturze lub dębu wędzonego – ciemnego z wyraźnymi słojami.

Amatorom jasnych podłóg proponujemy wnikliwsze przyjrzenie się parkietom z akacji, czereśni, jawora lub jesionu.

Akacja ma delikatny miodowy kolor z lekko zarysowanymi słojami lub po obróbce termicznej w procesie przygotowania tzw. akacji parzonej – oliwkowo-brązowy. Jest to drewno trwałe i twarde, więc parkiety z niego zrobione są wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Dąb

Drewno dębowe ma naturalną ciemno-złocistą barwę, jest materiałem twardym, bardzo trwałym, ciężkim oraz odpornym na działanie wody. Nasze drewno pochodzi z polskich lasów, głównie z regionu Warmii i Mazur oraz Podkarpacia. Drewno dębu to najszlachetniejszy surowiec budowlany do produkcji naturalnych podłóg.

Dąb Czerwony

Drewno z czerwonego dębu posiada wąski biel i czerwono-brązową twardziel. Jest twarde i ciężkie, charakteryzuje się średnią sprężystością. Dąb czerwony jak sama nazwa wskazuje jest drewnem o czerwonym zabarwieniu z wyraźnie zaznaczoną strukturą.

Dąb Wędzony

Drewno dębowe ma naturalną ciemno-złocistą barwę, jest materiałem twardym, bardzo trwałym, ciężkim oraz odpornym na działanie wody. Nasze drewno pochodzi z polskich lasów, głównie z regionu Warmii i Mazur oraz Podkarpacia. Drewno dębu to najszlachetniejszy surowiec budowlany do produkcji naturalnych podłóg.

Akacja

Akacja ma deliktany miodowy kolor z lekko zarysowanymi słojami. Jej drewno jest trwałe i twarde. Akacja parzona jest drewnem poddanym obróbce termicznej – parowniu, uzyskuje w ten sposób barwę oliwkowo-brązową. W połączeniu z wyraźnym usłojeniem tworzy niepowtarzalny efekt.

Czereśnia

Czereśnia to szlachetne drzewo z rodziny różowatych występuje głównie na terenie Europy i Azji Mniejszej. Osiąga wysokość do 30 metrów. Drewno czereśni jest cenionym materiałem stolarskim. Parkiet wykonany z tego drzewa charakteryzuje się pięknym wyraźnym rysunkie słoja oraz przyjemną ciepłą kolorystyką.

Jawor

Drewno jaworowe charakteryzuje się wyjątkowo wąskim, lekko brązowymi słojami oraz piękną jasną barwą. Jawor osiąga wysokość około 30 m. Drzewo to praktycznie nie występuje w czystych drzewostanach lecz wyłącznie zmieszane z innymi gatunkami drzew liściastych. Za najważenijszą cechę jaworu uważa się jego trwałość.

Jesion

Drewno jesionowe jest materiałem bardzo modnym o dużej wytrzymałości, wyrazistym usłojeniu i jasnej intensywnej barwie. Pochodzenie : głównie z Europy, Krymu, Kaukazu, Rosji Środkowej i Azji. W Polsce jesion jest dziwim drzewem leśnym zalicznym do najbardziej cennych i szlachetnych gatunków rodzimych drzew liściastych. Nie tworzy litych drzewostanów. Występuje w dolinach rzecznych gdzie z olsza i dębem tworzy drzewostany.