Parapety Zewnętrzne

Jesteś tutaj:

Parapety Zewnętrzne

Parapety zewnętrzne wykonane z metalu mogą stanowić uzupełnienie okien każdego typu, bez względu na materiał ich wykonania. Decydując się na takie produkty, będziemy musieli podjąć kluczową decyzję: wybrać te wytworzone ze stali czy aluminium.

Parapety aluminiowe, z racji swojej grubości, wykazują większą sztywność i odporność na uszkodzenia niż niemal trzykrotnie cieńsze parapety stalowe. Ponadto aluminium lepiej opiera się korozji niż stal, chociaż oba materiały odporne są na wilgoć.

Nasz dział sprzedaży chętnie pomoże Państwu w wyborze odpowiedniego rozwiązania i podpowie co dla Państwa będzie odpowiednim wyborem, w kwestii parapetów zewnętrznych.

 

Stalowe

Parapety zewnętrzne stalowe to najbardziej popularna grupa parapetów, w zmiennych warunkach atmosferycznych, jakie występują w naszym klimacie, świetnie sprawdzają się parapety zewnętrzne blaszane. Najwyższa jakość zastosowanej stali o grubości 0,75 mm gwarantuje ich trwałość i długoletnie użytkowanie.

Oferowane przez nas stalowe parapety są dokładnie zabezpieczone przed wilgocią i rdzewieniem. Mając na uwadze estetyczny wygląd okien, wszystkie zewnętrzne parapety stalowe są malowane proszkowo w kilku kolorach do wyboru. Dzięki temu prostemu zabiegowi parapety idealnie komponują się z elewacjami budynków użytkowych, bloków mieszkalnych, czy domów jednorodzinnych.

Biały RAL 9010

Brąz RAL 8017

Brąz RAL 8019

Srebrny RAL 9006

Antracyt RAL 7016

Stalowe softline

Okna każdego budynku są niczym jego oczy zdradzające charakter. Warto zadbać, żeby okna prezentowały się wyjątkowo. Dzięki parapetom zewnętrznym z linii „softline” Państwa budynki – lokale użytkowe, apartamentowce, czy też domy jednorodzinne nabiorą niepowtarzalnego wyglądu. Każdy stalowy parapet z oferty „softline” charakteryzuje się nowoczesnym, zaokrąglonym wykończeniem.

Oprócz tego nasze stalowe parapety zewnętrze są zabezpieczone przed zmienną pogodą i wilgocią. Dla lepszego wizualnego efektu parapety są pomalowane proszkowo w kilku kolorach do wyboru, dzięki czemu komponują się praktycznie z każdą elewacją.

Oferujemy parapety „softline” ze stalowej blachy o grubości 0,8 mm w kilkunastu standardowych szerokościach od 10 cm do 40 cm, jednak na specjalne zamówienie możemy wykonać parapety stalowe w innych wymiarach.

Biały RAL 9010

Brąz RAL 8017

Brąz RAL 8019

Srebrny RAL 9006

Antracyt RAL 7016

Stalowe laminowane

Oferujemy stalowe parapety laminowane, które nadają się do montażu przy oknach wykonanych z PCV, aluminium lub drewna. Nasze zewnętrzne parapety laminowane charakteryzują się wytrzymałością i dużą trwałością – zrobione są z blachy stalowej o grubości 0,9 mm, następnie pokrywane są powłoką cynkową i warstwą lakieru proszkowego, które chronią nasze parapety przed korozją. Kolejną warstwą ochronną na parapetach laminowanych jest folia PCV, która zabezpiecza blachę stalową i kolor parapetu przed wilgocią, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV.

Parapety laminowane oferujemy w dwóch atrakcyjnych barwach – imitacji drewna orzechowego i złotego dębu. Wykonujemy parapety w kilkunastu szerokościach od 10 cm do 40 cm, jak również oferujemy możliwość przygotowania parapetów laminowanych na indywidualnie zamówiony wymiar. Wszystkie nasze parapety dostarczamy zabezpieczone przed szkodami transportowymi samoprzylepną folią ochronną.

Złoty dąb

Orzech

Winchester

Stalowe laminowane softline

W naszej ofercie znajdują się parapety laminowane „Softline” i podobnie, jak przy parapetach stalowych, charakteryzują się one eleganckim, zaokrąglonym wykończeniem, nadającym oknu stylowy wygląd.

Parapety laminowane idealnie komponują się z oknami wykonanymi z PCV, aluminium lub drewna. Zewnętrzne parapety laminowane mają dużą trwałość, dzięki wykonaniu z blachy stalowej o grubości 0,9 mm. Dodatkowa powłoka cynkowa i warstwa lakieru proszkowego chronią parapety „Softline” przed korozją i wybarwieniem. Na parapetach laminowanych „Softline” dodatkowo jest jeszcze folia PCV, zabezpieczająca stal przed wilgocią, zmienną pogodą oraz promieniami słonecznymi i UV.

Zewnętrzne parapety laminowane „Softline” dostępne są w czterech wzorach do wyboru – złoty dąb, winchester, dąb wenge i orzech. Stalowe parapety laminowane można zamówić w kilkunastu szerokościach od 10 cm do 40 cm, jak również na indywidualny wymiar. Przed wysyłką parapety zabezpieczamy samoprzylepną folią ochronną.

Złoty dąb

Orzech

Winchester

Aluminiowe

Parapety zewnętrzne aluminiowe – gama parapetów zewnętrznych wykonanych z blachy aluminiowej.

Dzięki materiałowi z którego są wykonane ( aluminium ) parapety są bardzo lekkie oraz odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV.

Parapety zewnętrzne z aluminium można pomalować na dowolny kolor z bogatej palety RAL. Budując dom przykładamy wiele wagi do jego wyglądu zewnętrznego w tym elewacji oraz stolarki okiennej, warto zadbać o dobrej jakości parapet który pozwoli zabezpieczyć naszą elewację przed wodą.

Dla wszystkich ceniących sobie trwałość parapet wykonany z aluminium będzie idealnym rozwiązaniem służącym długie lata.

Biały RAL 9016

Brąz RAL 8019

Antracyt RAL 7016

Aluminiowe - imitacja płytki softline

Parapety zewnętrzne aluminiowe swoim wyglądem imitują płytki klinkierowe. Parapety te mają 1,2 mm grubości i są dostępne w pięciu ciekawych kolorach o zróżnicowanej fakturze, są to: antyk stal, brąz, antyk miedź, cegła i antracyt. Z tej palety kolorystycznej można z łatwością dobrać wzór zewnętrznego parapetu idealnie pasujący do elewacji budynku.

Parapety aluminiowe imitujące płytki mają lekko zaokrąglone brzegi i są malowane proszkowo, a dzięki młotkowanej powłoce są bardzo estetyczne i ładne.

Standardowo udostępniamy w ofercie wiele szerokości tych parapetów aluminiowych w zakresie od 10 cm do 40 cm, ale umożliwiamy również wykonanie parapetów imitujących płytki w innej szerokości na specjalne zamówienie klienta.

Złoty Antyczny

Dąb Antyczny

Granit

Granit – od zarania dziejów materiał ten wykorzystywano jako kamień budowlany, dekoracyjny oraz rzeźbiarski.

W dzisiejszych czasach stosujemy go również jako parapet zewnętrzny, blat kuchenny, stopień schodowy, nagrobek, blat łazienkowy itp. Granit należy do grupy litych skał magmowych dzięki czemu jest niesamowicie odporny na wszelakiego rodzaju uszkodzenia powstałe na skutek ścierania i tarcia, dlatego idealnie nadaje się na posadzki o wysokim natężeniu ruchu pieszych.

Neutralne PH sprawia, że parapety zewnętrzne granitowe są bardzo popularne w obiektach użyteczności publicznej ( szpitale, przychodnie, baseny ) a łatwość zachowania czystości na dużych powierzchniach płaskich jest bardzo pożądaną cechą.

Parapety wykonane z dobrego granitu są idealnym uzupełnieniem stolarki okiennej od zewnętrznej strony budynku. Przystępna cena, piękna kolorystyka oraz niepowtarzalny wygląd podkreślą wyjątkowość budynku.

Balmoral

Blue Night

Brąz Królewski

Baltic Brown

China Cristal

Colonial White

Nero Impala

Rosa Beta

Vanga

Yellow Pink

Orient Black

Royal Black

Tan Brown

Ghibli