Parapety Wewnętrzne

Jesteś tutaj:

Parapety Wewnętrzne

Wybór parapetu może wydawać się prozaiczny, jednak powinniśmy głęboko zastanowić się nad tym, na który ostatecznie postawić. Ten element wpłynie bowiem nie tylko na funkcjonalność przestrzeni przy oknie, ale również na wygląd pomieszczenia.

Parapety wewnętrzne mają przede wszystkim chronić przestrzeń pod oknem przed zbyt szybkim zabrudzeniem, a także zatrzymać zimno spływające od szyb oraz skierować ciepłe powietrze do wnętrza. Jednak parapety służą nam również jako półki, a nawet siedziska. Z tego względu wybierajmy je tak, aby sprostały naszym potrzebom. Powinny być odpowiednio trwałe i głębokie, jeśli zechcemy urządzić z nich ławy. Stawiając na nich donice z kwiatami, powinniśmy też pamiętać, że będą narażone na zabrudzenia i wilgoć.

Współpracujemy z najlepszymi producentami, którzy dostarczają nam parapety wewnętrzne, z których klienci zadowoleni są przez lata.

Konglomerat (Aglomarmur)

Konglomerat (Aglomarmur) to materiał w 95 % naturalny. W jego skład wchodzi marmur i żywica poliestrowa (5%), która jest najlepszym na rynku spoiwem. Z konglomeratu wykonywane są schody, płyty stopni, blaty kuchenne, obudowy kominków i parapety wewnętrzne zarówno do okien PCV, jak i do drewnianych czy aluminiowych.

Marmur to naturalny kamień występujący w naturze w różnych barwach i odcieniach, więc możemy zaproponować klientom bogatą gamę kolorystyczną naszych produktów. Parapety wewnętrzne z konglomeratu są wyjątkowo odporne na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Kamień, jak wiadomo, ma niską chłonność wilgoci jest więc odporny na mycie i zmiany temperatury.

Botticino

Breccia Aurora

Rosa del garda

Perlato Appia

Calacatta

Rosso asiago

Beige Marfil

Bianco Carrara

Perla Arte

Verso

Campanilla

Marmo White

Monte Bianco

Polare

Black Mamba

PCV

PCV to materiał, który idealnie nadaje się na parapety wewnętrzne dzięki swojej odporności na wilgoć i zmiany temperatury.

W procesie produkcji parapetów PCV stosowana jest technika komorowego przekroju parapetu, co w efekcie końcowym gwarantuje jego stabilność i usztywnienie całej konstrukcji.

Z myślą o praktycznej i estetycznej stronie naszych parapetów wewnętrznych, powlekamy je wysokiej jakości barwną folią odporną na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz działanie promieni słonecznych. Stosowana przez nas okleina jest gładka, co ułatwia pielęgnację i czyszczenie parapetów PCV nawet z silnych zabrudzeń.

Biały

Marmur

Złoty dąb

Orzech

Grafit

Winchester

Dąb skandynawski

Srebrny

MDF Laminowany

Parapet wewnętrzny MDF – to stosunkowo nowoczesny produkt posiadający oryginalny wygląd parapetu drewnianego jednocześnie eliminujący wady parapetu wykonanego z litego drewna ( chodzi tutaj o pracę materiału pod wpływem warunków środowiskowych, tzn. wilgoci oraz wysokiej temperatury na która narażony jest parapet znajdujący się nad kaloryferem ).

Dzięki różnym grubościom które jesteśmy państwu w stanie zaproponować jesteśmy w stanie dopasować się do każdego rodzaju stolarki okiennej. Materiał MDF to prasowana płyta z włókien drzewnych na powierzchni której jesteśmy w stanie nałożyć wysokiej jakości okleinę odporną na wilgoć oraz wysoką temperaturę, a spód parapetu zabezpieczyć specjalnym laminatem.

Dzięki najnowocześniejszej technologii CNC nasze parapety zaokrąglimy w trzech dostępnych typach frezów.

Antracyt

Beton

Białe drewno

Biały gładki

Biały mat

Biały połysk

Dąb antyczny

Dąb bielony

Grafit mat

Granit Szary

Kamień

Orzech Lanzado

Orzech Oryginał

Winchester

Winchester Amandi

Złoty dąb

Nakładka renowacyjna PCV

Nakładka renowacyjna PCV – jest alternatywą dla wymiany starego parapetu który wiąże się z większym remontem ponieważ podczas demontażu uszkodzona zostanie ściana którą będzie trzeba później wyszpachlować oraz pomalować.

Nakładka z PCV jest idealnym rozwiązaniem do starych zniszczonych parapetów. Nakładki renowacyjne PCV występują w różnych wariantach kolorystycznych oraz rozmiarowych, dzięki czemu mamy możliwość dopasowania się do każdego wnętrza, nakładka jest wykonana z odpornego na zarysowania oraz odpornego na wilgoć materiału, przez co możemy zamontować go w dowolnym pomieszczeniu.

Używając nakładki na parapet możemy odświeżyć nasze wnętrze bez uszkadzania ścian.

Biały

Marmur

Złoty dąb

Orzech

Granit

Granit – od zarania dziejów materiał ten wykorzystywano jako kamień budowlany, dekoracyjny oraz rzeźbiarski.

W dzisiejszych czasach stosujemy go również jako parapet wewnętrzny, blat kuchenny, stopień schodowy, nagrobek, blat łazienkowy itp. Granit należy do grupy litych skał magmowych dzięki czemu jest niesamowicie odporny na wszelakiego rodzaju uszkodzenia powstałe na skutek ścierania i tarcia, dlatego idealnie nadaje się na posadzki o wysokim natężeniu ruchu pieszych. Neutralne PH sprawia, że parapety wewnętrzne granitowe są bardzo popularne w obiektach użyteczności publicznej ( szpitale, przychodnie, baseny ) a łatwość zachowania czystości na dużych powierzchniach płaskich jest bardzo pożądaną cechą.

Parapety wykonane z dobrego granitu są idealnym uzupełnieniem stolarki okiennej w twoim wnętrzu i luksusem na który jesteś w stanie sobie pozwolić.

Balmoral

Blue Night

Brąz Królewski

Baltic Brown

China Cristal

Colonial White

Nero Impala

Rosa Beta

Vanga

Yellow Pink

Orient Black

Royal Black

Tan Brown

Ghibli