Okna Aluminium

Jesteś tutaj:

Okna Aluminium

Okna Aluminium są jednym z najczęściej wybieranych konstrukcji okiennych przez naszych klientów – porównywalnie do PCV.

Oferujemy Państwu systemy aluminiowe zarówno okienne jak i drzwiowe. Materiał aluminium, z którego wykonane są okna w tej kategorii mają szerokie zastosowanie. Używany jest w tradycyjnym oraz nowoczesnym budownictwie gdzie występują wielkie przeszklenia i fasady okienne. Wykorzystuje się go również do wypełniania otworów witryn sklepowych. Konstrukcja komorowa ramy okiennej pozwala na utrzymanie optymalnego ciepła w bryle budynku oraz izolacje termiczną niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Ponadto świetnie izolują od dźwięku na dworze.

Oferowane przez nas okna aluminiowe wytwarzane są przez jednego z najlepszych producentów na świecie – Aluprof S.A. Jesteśmy w stanie dobrać idealne rozwiązanie dla Państwa potrzeb, niezależnie od tego czy budują Państwo galerie handlową czy nowoczesny dom rodzinny.

Profil MB 60

MB-60 to idealny system do izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy . Profil tego systemu ma budowę trójkomorową, a głębokość konstrukcji okna wynosi 60 mm.

MB-60 charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła który wynosi Uf = 2,0 W/m2K. Na bazie tego systemu istnieje możliwość stworzenia konstrukcji antywłamaniowych.

Profil MB 70

MB-70 to system o bardzo dobrej izolacji termicznej i akustycznej. Jest on podstawą do konstrukcji fasad „zimowo-cieplnych”. Posiada wersję wyższej izolacji termicznej która jest uzyskiwana poprzez specjalne wkłady izolujące. Na bazie tego systemu istnieje możliwość stworzenia konstrukcji antywłamaniowych.

Profil MB 86

MB-86 system okienno – drzwiowy dający możliwość zaspokojenia różnych potrzeb użytkowników. System ten jest pierwszym na świecie systemem aluminiowym w którym zastosowany został aerożel ( materiał o bardzo wysokiej izolacji termicznej ). Największą zaletą MB-86 jest możliwość zastosowania go w konstrukcjach o dużych gabarytach.

Profil ACS 50

System ACS 50 jest przeznaczony do produkcji witryn, okien i drzwi jedno i dwuskrzydłowych, również w opcji dymoszczelności. System dysponuje ściankami działowymi ze słupkami jak i bezsłupkowymi, w tym z możliwością szklenia centralnego. System ACS 50 posiada ościeżnice do montażu skrzydeł całoszklanych. Charakteryzuje się wysokimi właściwościami akustycznymi i wytrzymałościowymi tworzonej zabudowy.

Profil AS 75

Trzykomorowy System AS 75 przeznaczony do produkcji izolowanych termicznie konstrukcji okien i drzwi z zastosowaniem innowacyjnej technologii ANTI-BI-METAL, która zapobiega odkształcaniu się skrzydeł drzwiowych podczas nagrzania promieniami słonecznymi, jak i również przy bardzo niskich temperaturach. System spełnia wymagania wszystkich aktualnych i przyszłych norm izolacji termicznej, w tym akustycznych, co potwierdzają niezależne badania w renomowanych instytutach.

Dedykowaną do industrialnych przestrzeni jest wariant okien AS 75 INDUSTRIAL charakteryzujący się specjalnym designem. Jego uzupełnieniem są systemowe szprosy: płaskie lub przestrzenne.

Profil AS 178HS PRO SLIM

System AS 178HS PRO SLIM to połączenie nowatorskich rozwiązań z nowoczesnym designem, tworzące system całoszklanych drzwi podnoszono – przesuwnych nowej generacji. System daje możliwość budowania dużych ruchomych przeszkleń tarasowych z niskim i ciepłym progiem. Jego mechanizmy konstrukcyjne umożliwiają bezpieczne i komfortowe przesuwanie ciężkich skrzydeł, ręcznie lub automatycznie. Zastosowanie okuć renomowanych dostawców pozwala na komfortowe przesuwanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł.

System AS 178HS PRO SLIM sprawdza się w budynkach z dużymi przeszkleniami, restauracjach, ogrodach zimowych, gdzie istotną rolę ogrywa łatwość przemieszczania się z wnętrza pomieszczenia na zewnątrz, łatwość obsługi, design oraz estetyka. Ważnym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż nie zajmuje powierzchni wnętrza i dobrze komponuje się w każdej aranżacji. Innowacyjna konstrukcja pozwala na uzyskanie najwyższych parametrów izolacyjności termicznej.

W systemie AS 178HS PRO SLIM możliwe jest całkowite zabudowanie futryny w warstwie ocieplenia, pozwala to na podkreślenie walorów dekoracyjnych elewacji i nadaje indywidualny i niepowtarzalny charakter budynku. Możliwe jest wykonywanie konstrukcji we wszystkich dostępnych na rynku schematach zabudowy (rozwiązanie z bieżnią dwu i trzytorową, rozwiązanie z możliwością stosowania szklenia stałego w skrzydłach biernych itp.).