Balustrady

Jesteś tutaj:

Balustrady lub barierki zabezpieczające

Balustrady montowane są zarówno w domach prywatnych, budynkach wielorodzinnych jak i lokalach użytkowych. Mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo domownikom będąc jednocześnie funkcjonalną dekoracją i ważnym elementem architektonicznym budynku. Najczęściej wszystkie balustrady dzielone są ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane. W przypadku balustrad zewnętrznych ważne jest wykorzystanie produktów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Głównie dlatego balustrady balkonowe wykonuje się głównie ze stali nierdzewnej, szkła lub stali malowanej proszkowo.

Balustrady montowane w naszych domach i mieszkaniach to elementy, które w pierwszej kolejności powinny zapewniać bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Dlatego tak ważne jest aby elementy modułowe balustrad balkonowych i gotowe balustrady, były trwałe i solidne. Wysoka jakość elementów składowych gwarantuje, że gotowe balustrady, będą spełniały swoje zadanie i wyglądały efektownie. Zastosowanie elementów systemowych dają pewności, że każda część będzie do siebie pasować, a ich trwałość jest na tyle duża, że mogą być one montowane na zewnątrz. Każda część musi być odpowiednio wykonana, odporna na działanie warunków atmosferycznych i trwała.

Balustrady na schody (schodowe)

Schody wewnątrz w naszych domach, mogą mieć różną formę i budowę. Bogata oferta materiałów wykończeniowych i dostępność różnych technologii sprawiają, że już dawno schody przestały być tylko konstrukcją ułatwiającą nam wchodzenie na wyższe piętra. Obecnie zarówno schody jak i balustrady schodowe to elementy architektoniczne i dekoracyjne w domu tak samo ważne jak sposób wykończenia i meble. Często będąc w centralnym punkcie domu, otwarte na część dzienną muszą współgrać z resztą domu tworząc spójną całość. Dlatego tak ważne jest, aby poza funkcjonalnością i trwałością schody i balustrady schodowe były efektowne i odpowiednio dobrane do wnętrza. Na szczęście bogactwo materiałów i stylów które możemy zastosować jest ogromne. W naszych domach przepięknie mogą wyglądać klasyczne drewniane balustrady, projekty ze stali nierdzewnej połączone z drewnem i szkłem lub wykonane wyłącznie ze stali nierdzewnej.

Balustrady na balkon (balkonowe)

W zależności od preferowanego stylu możemy wybrać najlepiej dopasowany materiał na klasyczne lub nowoczesne balustrady balkonowe. Wykonane z drewna, stali nierdzewnej lub szkła mogą być doskonałym uzupełnieniem każdej elewacji i wnętrza.

Barierki balkonowe to bardzo istotny element wykończenia. Dom z odpowiednio dobranym wykończeniem balkonu nabiera pełnego wyrazu. Wybierając pasujący wzór i materiał, możemy sprawić że barierki balkonowe w naszym domu będą pełnić funkcję nie tylko zabezpieczającą ale również dekoracyjną. Odpowiednio dobrane i wykonane z najwyższej klasy materiałów będą nie tylko ładne i bezpieczne dla dzieci i pozostałych domowników, ale również funkcjonalne i trwałe.

Balustrady na balkon mogą być wykonane z naturalnych i klasycznych materiałów, takich jak drewno. Mogą również wykorzystywać nowoczesne wzornictwo i materiały takie jak szkło i stal. W balustradach zewnętrznych dominuje wykorzystanie odpornej na warunki atmosferyczne stali kwasoodpornej i szkła w różnych wariantach.

Balustrady na taras (tarasowe)

Balustrada szklana tarasowa to nie tylko przedmiot dekoracyjny i uzupełniający wygląd elewacji, ale również w wielu przypadkach obowiązkowy element zapewniający bezpieczeństwo domownikom. W zależności od wybranego stylu, może ona być wykonana z drewna, stali, stali nierdzewnej lub szkła. Wybór każdego z tych materiałów powinien być podyktowany jego funkcjonalnością i dopasowaniem do wyglądu całego domu, ogrodu i ogrodzenia.

Barierki tarasowe montowane w domach jednorodzinnych, maja głównie za zadanie zabezpieczyć miejsca, które z powodu wysokości, mogą być niebezpieczne dla domowników. Pełnią zwykle rolę techniczną co jednocześnie nie przeszkadza, aby dobrze dopasowane, były ozdobą i uzupełnieniem zewnętrznego wyglądu domu. Dlatego tak ważne jest aby razem z otoczeniem tworzyły całość, która zachwyci domowników i będzie nie tylko funkcjonalna, ale również efektowna. Dzięki bogatej ofercie na rynku, która obejmuje balustrady zewnętrzne z różnych materiałów, każdy może znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie.

Daszki szklane

Szklany daszek nad drzwiami ochroni wchodzącą osobę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pozwoli na to, by swobodnie złożyć lub rozłożyć parasol i przebyć suchą nogą dystans dzielący nas od drzwi do samochodu. Odpowiednie zadaszenie pozwoli nam spokojnie wyjąć klucze do domu z plecaka lub torebki i chroni drzwi przed deszczem, śniegiem i gradem. Jako producent czuwamy nad całością procesu produkcyjnego, od projektu, poprzez wykonanie, aż po montaż. Kierując się naszym doświadczeniem dobierzemy najlepszy dla danego budynku rodzaj daszku, który będzie bezpieczny i solidny. A tym samym pozwoli cieszyć się wygodnym i komfortowym wejściem do domu, biura lub budynku wielorodzinnego odpornym na warunki atmosferyczne.

Balustrady Szklane Na Rotulach

Całoszklane balustrady montowane na rotulach to nowoczesne rozwiązanie stosowne w balustradach ze szkła hartowanego i klejonego. Rotule są to śruby wkręcane w boczną część schodów lub w podłogę tarasu czy też balkonu. Nadają bardzo nowoczesny charakter oraz łatwo można je dopasować do każdego rodzaju konstrukcji. Balustrada tego typu najczęściej montowana jest w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Rotule mają najczęściej przekrój okrągły, choć spotyka się również wersje kwadratowe lub prostokątne. W standardzie dostępne są rotule ze stali nierdzewnej z możliwością pomalowania ich proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Uchwyty punktowe mają zwykle średnicę od 30 do 60 mm, montowane są najczęściej do bocznej części schodów za pomocą odpowiednio dobranych kotw chemicznych.

Balustrada Szklana Na Listwach

Przeznaczone do montażu na balkonach, tarasach, klatkach schodowych. W konstrukcji tego typu nie ma żadnych słupków, ani dodatkowych mocowań, co nadaje jej designerski wygląd. Balustrady na listwie Zazwyczaj są wybierane do nowoczesnych wnętrz i budynków. Dodatkowo aluminium ma bardzo dobre właściwości antykorozyjne. Dzięki czemu wykonane z niego balustrady nierdzewne z wysokiej jakości stali nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji i są wyjątkowo trwałe. Stosujemy w nich szkło hartowane które jest odporne na wszelkie zadrapania i rysy – w różnych wariacjach kolorystycznych: bezbarwne, mleczne, barwione.

Projektanci i architekci coraz częściej używają w swoich projektach samonośnych balustrad szklanych. Zapewniają one pełne wykorzystanie naturalnego światła słonecznego, brak zacienień i wyjątkowe połączenie części mieszkalnej z krajobrazem. Lekkość i przejrzystość, jaką daje szkło, pozwala na idealne wkomponowanie elementów zabezpieczających balkon, taras lub schody w całość projektu.

Balustrada Szklana Na Słupkach

Jednym z popularnych systemów mocowań jest mocowanie na słupkach stalowych. Podobnie jak w przypadku rotul, dostępne są różne typy takich rozwiązań. Aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo do montażu używamy rozwiązań najwyższej jakości, które wykonane są z trwałych materiałów. Jako producent czuwamy nad jakością prac na każdym ich etapie: od tworzenia projektu, poprzez produkcję poszczególnych elementów, aż po montaż w domu klienta. Walory estetyczne to jedno, ale najważniejszą funkcją barierki jest funkcja ochronna. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów stosujemy tylko najwyższej jakości materiały. Wykonujemy je ze szkła najwyższej jakości, posiadającego wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Balustrada Szklana Na Spigotach

Balustrady szklane na spigotach idealnie nadają się do zastosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz. Spigoty są to krótkie słupki ze stali nierdzewnej wykorzystywane do utrzymania szkła. Sprawdzają się one jako zabezpieczenie antresol, tarasów czy balkonów. Do balustrad na spigotach wykorzystujemy szkło hartowane i laminowane. W swojej ofercie posiadamy spigoty kwadratowe, jak i okrągłe. Możemy mocować je od góry oraz do boku balkonu, antresoli.

Kompletna balustrada szklana montowana na balkony, tarasy, antresole przy zastosowaniu elementów montażowych typu SPIGOT marki RAPDACH to idealna propozycja dla nowoczesnych wnętrz, które wymagają stylowych rozwiązań. Ten model będzie wyglądał nowocześnie, a jednocześnie minimalistycznie ozdabiając wewnątrz lub zewnątrz domu, klatce schodowej, jak również, w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach i blokach.