Drzwi Aluminium

Jesteś tutaj:

Drzwi Aluminium

Zewnętrzne drzwi aluminiowe to podstawowy element dekoracyjny naszego domu i ekskluzywna propozycja dla osób, które cenią sobie wyjątkowy design oraz nowoczesne rozwiązania. Zatem to doskonały wybór dla nowoczesnych budynków zarówno energooszczędnych jak i pasywnych. Odporność na warunki atmosferyczne, poczucie bezpieczeństwa oraz komfort użytkowania to cechy, które wyróżniają drzwi aluminiowe. Wybór ten gwarantuje skuteczne wygłuszenie od hałasów oraz niski współczynnik przenikania ciepła. To rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie ciszę i niezawodność przez długie lata.

Lekka konstrukcja drzwi oraz bogaty wybór wzorów pomaga w wyborze idealnych drzwi, które wpasują się w architekturę każdego domu. Poza zastosowaniem w domach jedno jak i wielorodzinnych drzwi aluminiowe wykorzystuje się również w m.in. szpitalach, biurach oraz szeroko pojętym przemyśle. Swoje zastosowanie w różnorodnym budownictwie zawdzięcza swojej niezawodności oraz wysokiej jakości wykonania.

Drzwi ALU4U

Całkowita grubość wypełnienia w przypadku wypełnień nakładkowych obustronnych uzależniona jest od stosowanego systemu profilowego drzwi. Standardową grubością przy panelu jednostronnie nakładkowym jest 59 mm. Przy wypełnieniu wsadowym całkowita grubość wynosi 36 mm, inne grubości poszczególnych paneli dostępne na zapytanie.

Aplikacje ozdobne i ramki szyb wykonane są ze stali nierdzewnej (0H18N9) o grubości od 0,8 do 1 mm, które mogą być naklejone na powierzchnię panelu lub zlicowane z powierzchnią wypełnienia.Rozwinięciem przestrzennym ozdób „płaskich” są ozdoby INOX 3D.

W wypełnieniu wsadowym aluminiowym istnieje możliwość zastosowania grubszej blachy 2 mm i wykonania ozdobnych frezowań oraz zlicowania aplikacji.

Drzwi z Panelem Bramowym

Drzwi aluminiowe wypełnione panelem bramowym idealnie dopasowują się do bramy segmentowej garażowej. Montowane obok siebie tworzą zgraną kompozycję i podkreślają estetykę budynku. W zależności od wymagań izolacyjności cieplnej konstrukcja drzwi może być wykonana z profili z przegrodą termiczną (tzw. ciepłe) lub bez przegrody (tzw. zimne). Dodatkowe opcje takie jak: zamek z wkładką atestową klasy C, zasuwnica siekierkowa 3-punktowa czy bolec przeciwwyważeniowy zwiększają poczucie bezpieczeństwa przed niepowołanymi osobami.

  • rama skrzydła i ościeżnicy wykonana z aluminium, z przegrodą termiczną w przypadku drzwi ciepłych lub z profilu bez przegrody termicznej w przypadku drzwi zimnych
  • skrzydło wypełnione panelem bramowym o grubości 40 mm (podwójna blacha stalowa ocynkowana)
  • uszczelnienia na całym obwodzie skrzydła i ościeżnicy
  • drzwi standardowo wyposażone w zamek, klamkę i trzy zawiasy dwuskrzydełkowe.

Profile Aluminiowe

Profil MB 45

MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych.

Profil MB 60

MB-60 z przegrodą termiczną jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych, itd.

Profil MB 70

MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.

Profil MB 86

System MB-86 o bardzo dobrych parametrach, dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Konstrukcja jego kształtowników posiada 3 warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO. MB-86 to pierwszy na świecie system aluminiowych okien, w którym zastosowany został aerożel – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu MB-86 należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie okien o dużych gabarytach i ciężarze.

Profil MB 104 PASSIVE SI

System okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-104 Passive dzięki bardzo wysokiej izolacyjności spełnia wszelkie wymagania stawiane elementom stosowanym w budownictwie pasywnym, co potwierdzają certyfikaty Instytutu Domów Pasywnych PHI Darmstadt. System ten służy do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np. różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn i konstrukcji przestrzennych, które cechuje, poza doskonałą izolacją termiczną, również bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji.

Drzwi Harmonijkowe

System drzwi harmonijkowych z przegrodą termiczną jest nowoczesną konstrukcją firmy ALUPROF S.A., wychodzącą naprzeciw życzeniom i wymaganiom naszych klientów: architektów, inwestorów i firm współpracujących. Konstrukcję drzwi harmonijkowych otwieranych do wewnątrz można wykonać w następujących systemach okienno-drzwiowych: MB-59S, MB-60, MB-70. System MB-59S Casement pozwala natomiast wykonać drzwi harmonijkowe otwierane na zewnątrz.

Drzwi HST Profil MB 77 HS

System drzwi balkonowych podnoszono-przesuwnych z przegrodą termiczną MB-77HS służy do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, które cechuje wysoka izolacja termiczna, akustyczna oraz szczelność na wodę i powietrze. System ten spełnia wszelkie wymogi dotyczące oszczędzania energii i ochrony środowiska. Parametry drzwi wykonanych z elementów systemu MB-77HS przekraczają wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm.